وبلاگ

چگونه بهترین دستگاه کمک تنفسی را انتخاب می کنید ؟

انتخاب بهترین اکسیژن ساز

 

تقاضا برای اجاره اکسیژن ساز به دلیل Covid-19 افزایش یافته است. به دلیل تقاضای زیاد ، برخی از فروشندگان دستگاه اکسیژن قیمت مورد نظر خود را روی دستگاه می گذارند ، همچنین دستگاه های اکسیژن بی کیفیت نیز به بازار آمده اند ، اولین سوال مهم در ذهن شما این خواهد بود که چگونه می توان یک کنسانتره اکسیژن را انتخاب کرد؟ بنابراین جای نگرانی نیست ، بگذارید در این وبلاگ در مورد “انتخاب بهترین دستگاه کمک تنفسی” به شما بگوییم.

 

پزشکان به بیماران Covid-19 که تحت معالجه در خانه هستند و یا اگر اکسیژن کافی خون ندارند در انتخاب اکسیژن ساز راهنمایی های لازم را می کنند .  اما برخی از بیماران به دلیل غلظت اکسیژن بی کیفیت یا عدم انتخاب دستگاه اکسیژن با مشخصات صحیح ، برای دریافت مقدار کافی اکسیژن با مشکل روبرو هستند

در واقع ، از اکسیژن ساز نمی توان برای همه بیماران COVID-19 استفاده کرد و همچنین لازم است شما دستگاه اکسیژن با مشخصات صحیح داشته باشید. همانطور که تلفن های هوشمند با مشخصات مختلف با قیمت های مختلف ارائه می شوند ، مورد مشابهی در مورد انتخاب اکسیژن ساز وجود دارد. غلظت های مختلف اکسیژن دارای ویژگی ها و مزایای متنوعی هستند که می توانند آنها را برای هر بیمار کم و بیش مناسب کنند. در نتیجه ، ما برخی از مهمترین عواملی را که باید شما را راهنمایی کند در این فرآیند شرح داده ایم ، بنابراین شما می توانید به سادگی دستگاه کمک تنفسی ایده آل را برای نیازهای خود انتخاب کنید.

 

چگونه بهترین غلظت اکسیژن را برای Covid-19 و سایر بیماران انتخاب کنیم؟

1) چگونه می توان میزان اکسیژن مورد نیاز بیمار را دانست؟

 

میزان اکسیژن در خون یک فرد طبیعی از 95٪ تا 100٪ است و  شما می توانید آن را با اکسی متر پالس اندازه گیری کنید . این سطح اکسیژن در بیمار Covid-19 به کمتر از 95٪ کاهش می یابد ، بنابراین ممکن است بیمار با سطح اکسیژن 94٪ یا کمتر از 94٪ به اکسیژن نیاز داشته باشد.

هرچه سطح اکسیژن خون کمتر باشد ، اکسیژن بیشتری مورد نیاز است ، این نیاز با LPM (لیتر در دقیقه) اندازه گیری می شود. در کنار این ، اگر بیمار بیماری دیگری داشته باشد ، تأثیر Covid-19 بیشتر خواهد بود ، بنابراین ممکن است به اکسیژن بیشتری نیاز داشته باشد. اگر این بیماری ریه ها را درگیر کند ، نیاز به اکسیژن ممکن است حتی بیشتر شود. بنابراین می توان گفت که پزشکان با توجه به شرایط بیمار انتخاب اکسیژن ساز و میزان اکسیژن را تعیین می کنند.

 

2) چه کسانی به اکسیژن ساز نیاز دارند؟

 

“انتخاب اکسیژن ساز فقط برای آن دسته از بیماران Covid-19 که وضعیت پایدار دارند توصیه می شود. بیشتر این بیماران در خانه تحت درمان هستند. از اکسیژن ساز می توان فقط برای آن دسته از بیماران Covid-19 که میزان اشباع اکسیژن (spo2) 80-85٪ یا بیشتر و کسانی که به 4/5 LPM اکسیژن نیاز دارند ، استفاده کرد. به این دلیل که این معمولاً حد مجاز اکسیژن رسانی است. “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *